4 типи UX/UI дизайнерів
1. Візуали
Дизайнери, що насамперед зосереджені на естетиці та зовнішньому вигляді інтерфейсу. Вони відповідають за створення візуально привабливих інтерфейсів. Жонглують кольорами та шрифтами, легко створюють іконки та ілюстрації, піклуються про забезпечення естетичності та цілісності візуальної мови цифрового продукту.
+
- Візуальні дизайнери добре відчувають «прекрасне», що дає їм змогу створювати привабливі інтерфейси, які зацікавлюють користувачів, збирають лайки колег по цеху, а інколи й важливі нагороди.
- У своєму прагненні до естетичного перфекціонізму, вони гарантують, що дизайн залишається послідовним на всіх екранах, забезпечуючи цілісний користувацький досвід.
-
- Іноді візуальні дизайнери можуть надавати занадто багато уваги саме UI і це шкодить зручності та функціональності.
- Візуальні дизайнери не завжди можуть/хочуть бути залучені до всього процесу UX, що може призвести до втрати цінних користувацьких ідей та зворотного зв’язку.
2. Операційники
Операційні дизайнери, або дизайнери взаємодії, зосереджуються більше на функціональних аспектах цифрового продукту. Вони зосереджуються на створенні інтуїтивно зрозумілих користувацьких інтерфейсів і забезпечують безперебійний та зручний досвід.
+
- Операційні дизайнери визначають пріоритети потреб користувачів і створюють інтерфейси, у яких легко орієнтуватися.
- Вони працюють над найдрібнішими деталями взаємодії, беручи до уваги кожен ‘edge case’, полегшуючи користувачам виконання завдань і досягнення цілей.
- Операційні дизайнери часто тісно співпрацюють із розробниками, гарантуючи, що дизайн може бути ефективно реалізований.
-
- Зосереджуючись на функціональності, операційні дизайнери іноді можуть не звертати уваги та ігнорувати важливість візуальної привабливості продукту.
- Можуть взагалі не мати експертизи та навичок у візуальному дизайні, залишаючись в межах проектування користувацьких шляхів, ваєрфреймів тощо.
3. Дослідники
Дизайнери-відкривачі, або UX-дослідники, зосереджуються на розумінні потреб користувачів, проведенні інтерв'ю, створенні інформаційної структури цифрового продукту. Вони закладають основу для подальшого процесу проектування.
+
- Дизайнери-дослідники збирають цінну інформацію про користувачів, яка використовується в процесі подальшого дизайну. Це гарантує те, що продукт відповідатиме реальним потребам користувачів.
- В процесі досліджень та тестувань, вони знижують ризик створення продукту, який не знайде відгуку в користувачів.
-
- Дизайнери-дослідники зосереджені здебільшого на первинних фазах розробки (discovery). Їхні навички проектування та візуального дизайну зазвичай знаходяться на низькому рівні.
- Масштабні дослідження та тестування можуть зайняти багато часу, що може затримати процес розроблення.
4. Широкого профілю
Дизайнер широкого профілю (generalist) — це той рідкісний випадок наявності компетенції в проведенні досліджень, візуальному дизайні, проектуванні взаємодії та інших сферах. Це дає можливість ефективно працювати на різних етапах проекту, створювати продукт від «А» до «Я».
Такий дизайнер — знахідка для будь-якого стартапу. Цей спеціаліст може закрити своїми навичками увесь цикл розробки продукту. Саме тому дизайнери широкого профілю трапляються найчастіше в невеликих продуктових командах. Вони можуть виступати в ролі сполучної ланки між фахівцями, допомагаючи підтримувати всебічний і згуртований процес розроблення.
+
- Можуть легко переключатися між різними аспектами дизайну, що робить їх цінним ресурсом для проектів, які потребують гнучкості.
- Можуть вести роботу від ідеї та досліджень і до візуального дизайну та тестування, забезпечуючи цілісний та послідовний користувацький досвід.
- Здатність подолати розбіжності та знаходити підхід як до розробників, представників бізнесу, так і до інших дизайнерів.
-
- Маючи широкий набір навичок, дизайнери цього типу можуть не володіти такою ж глибиною експертизи в якійсь одній сфері, як спеціалісти вужчого профілю. У великих проектах може бути ефективніше залучати спеціалістів, які спеціалізуються на конкретних аспектах дизайну.
- Для дизайнерів широкого профілю може бути складно відстежувати останні тенденції та найкращі практики в різних галузях, адже спектр їхніх інтересів дуже широкий.
P.S. Друзі, я також ділюся корисним контентом у своєму Substack, де ви можете оформити підписку з отриманням доступу до навчальних матеріалів та менторських консультацій за запитом. Ви також можете підтримати «Ейдос» через buymeacoffee, або поширенням цієї статті. Дякую! 🤗