10 порад для ефективного резюме дизайнера
Ваше резюме має ефективно демонструвати ваші навички, досвід і здібності в галузі. Резюме — це перше, що побачить HR, а також менеджер, що наймає. І портфоліо буде відкрите лише за умов, якщо ваше резюме виграло конкуренцію серед сотень інших. А отже, ви маєте підійти до створення резюме так само творчо, як підходите до будь-якого іншого продукту, що ви розробляєте.
Спочатку мені здавалося, що це очевидна річ і тому не варта чергового проговорення. Але з тих сотень резюме, що я побачив за останні пару місяців, 90 % з них були схожі на резюме менеджерів, чи розробників, але аж ніяк не дизайнерів. Складається враження, ніби більшість дизайнерів не розуміє, наскільки важливим для успішного пошуку роботи є їхнє резюме. Тож я вирішив, що потрібно чітко визначити критерії гарного резюме для дизайнерів і поділитися ними зі спільнотою.
Резюме — це дизайн проєкт
Ваше резюме — це ваше обличчя, а портфоліо — душа. Покажіть себе з кращої сторони, не обмежуйтеся лише примітивним текстовим файлом, який складно сканувати.
1. Структура
Досвід роботи найважливіше. Показуйте ваші місця роботи в хронологічному порядку, де зверху буде актуальне, останнє місце роботи.
2. Метрики
Пишіть про досягнення. Скільки ви зробили застосунків, банерів, презентацій. Як це вплинуло на бізнес? Підвищили конверсію, знизили drop off, зменшили кількість запитів до служби підтримки? Вкажіть це в описі! І не бійтеся писати детальні описи — це дуже важливо та є запорукою вашої перемоги!
3. Навички та ключові слова
Першим, хто скануватиме ваше резюме буде HR, який може й гадки не мати про дизайн процеси, UX тощо. Але вони знають, що дизайнер має володіти Figma, робити дослідження, розуміти, що таке дизайн мислення та мати змогу намалювати ілюстрацію. В деяких компаній резюме проходять крізь автоматичні фільтри й підсвічують необхідні ключові слова. Якщо їх немає, то HR відхиляє заявку.
4. Естетика
Пам’ятайте, що кожен дизайн має дихати, мати простір. Розбивайте інформацію на блоки, робіть марковані списки, додавайте іконки. Зробіть ваше резюме приємним для перегляду.
5. «Хороший дизайн — це якомога менше дизайну»
Водночас пам’ятайте про баланс. Якщо ваше резюме буде виблискувати різноманітними шрифтами, різними за стилями ілюстраціями, нерелевантною інформацією — усе це вб’є дизайн вашого резюме.
6. Розмір
Існує упередження, що резюме має вміщатися на одну сторінку. Дійсно, HR має просканувати першу сторінку й отримати всі відповіді на свої питання. Проте це не означає, що резюме має бути втиснуте на одну сторінку. Якщо у вас уже 10 років досвіду і є що розповісти — пишіть про це! Також непогано вставити прев’ю своїх найкращих проєктів і дати на них посилання окремо.
7. Інтерактивність
У вашому резюме мають бути посилання на ваше портфоліо, соціальні мережі, email. Зробіть ці посилання робочими й не залишайте пласким текстом.
8. Позбудьтеся всього зайвого
Хобі? Те, що ви любите грати в футбол — це чудово! Але це не робить вас кращим дизайнером і не додає вартості вашій кандидатурі. Хіба що ви відправляєте резюме на посаду дизайнера у футбольний клуб.
9. Кастомізація
До речі, про футбол… Ви не зможете мати одне універсальне резюме, що працюватиме на вас щоразу для будь-якої вакансії. Адаптуйте його до посади, на яку подаєтесь. Якщо це роботу у футбольному клубі дизайнером у відділ маркетингу — розкажіть про свій досвід роботи над аналогічними проєктами, сконцентруйтеся на релевантних маркетингових метриках.
Вивчіть компанію та роль, на яку ви претендуєте, і підкресліть ті аспекти вашого портфоліо та досвіду, які відповідають їхнім конкретним вимогам. Це продемонструє ваше розуміння їхніх потреб і покаже, що ви добре підходите для цієї посади.
10. Увага до деталей
Зазвичай ця риса вказана в описі будь-якою дизайнерської вакансії. Тож якщо ваше резюме містить хибодруки, помилки та візуальний шум — ви програєте конкурентну боротьбу.
P.S. Друзі, я також ділюся корисним контентом у своєму Substack, де ви можете оформити підписку з отриманням доступу до навчальних матеріалів та менторських консультацій за запитом. Ви також можете підтримати «Ейдос» через buymeacoffee, або поширенням цієї статті. Дякую! 🤗