«Революція» в цифровому дизайні
Сьогодні відбуваються доволі радикальні зміни в тому, як дизайнери працюють та розв’язують задачі. Змінилися інструменти, змінився навіть підхід до оцінки навичок дизайнерів.
Почнемо з інструментів. Останні кілька місяців я спостерігаю цікавий виток у використанні дизайн інструментів командами, як у маленьких стартапах, так і у великих компаніях. Але правильніше сказати — НЕ використанні, або їхньому максимальному обмеженні.
Як ви чудово знаєте, після епохи монополії фотошопів, на ринок зайшло багато чудових інструментів для створення ваєрфреймів, дизайн-макетів, прототипів, інтеракцій тощо. У цьому відео, якому до речі вже більше 3-х років, можна чітко побачити наскільки багато їх було вже тоді. Сьогодні ж до цього списку додалася ще й Figma, а Framer та Protopie стали простими та дієвими, Sketch наростив м’язи…
І от зараз до дизайнерів і бізнесу прийшло усвідомлення, що ринок остаточно перенаситився. Ми почали витрачати занадто багато часу лише на вибір «правильного» інструменту, на переходи зі Sketch на Figma, на намагання знайти правильну тулзу, аби продемонструвати розробникам, як має працювати та чи інша фіча, чи анімація.
Настав момент істини, про який так багато говорили останні роки.
Тоді ж, 3 роки тому, я писав статтю до Телеграфу, у якій зібрав прогнози різних дизайнерів. Один мій знайомий, що працював у Preply, а тепер є співробітником великої берлінської компанії HelloFresh, сказав тоді так:
«Продукт-дизайнер буде ближче до розвитку бізнесу: користувацький досвід та стратегія розвитку продукту щільно пов’язана з ефективністю дизайн-рішень та їхнім впливом на зростання компанії.
Дослідження та розуміння когнітивної психології, котрим ми наразі не приділяємо достатньо уваги, стануть основним інструментом розуміння людей, формулювання гіпотез та створення досвіду взаємодії.
Інструменти та сервіси для дизайну стануть більш автоматизованими й це допоможе нам сфокусуватися на створенні цінності для людей через продукти.»
Я можу сказати, що цей момент настав. Основним інструментом у якому тепер щодня працюють дизайнери є здебільшого Miro. Універсальний, легкий, максимально автоматизований і розрахований перш за все на побудову ефективної комунікації. Він дозволяє формалізувати гіпотези, синхронізувати бачення, комунікувати з іншими командами, робити презентації та створювати дизайн на low-fidelity рівні.
Так, ми використовуємо Figma, Sketch тощо. Але робота в цих інструментах йде макимально швидко й ми прагнемо якомога більше її автоматизувати за допомогою вже відомих патернів, готових бібліотек і дизайн-системи. Ми фіналізуємо обране рішення та робимо його специфікацію, але це 15-20% відскотків від усього робочого часу.
Я також спостерігаю масштабне зміщення оцінки навичок дизайнерів у процесі інтерв’ю та пріоритизацію розвинених soft, а не стільки hard навичок. Звісно, портфоліо все ще грає важливу роль. Проте лише на етапі скринінгу. Ба більше потенційного роботодавця цікавить тепер більше постановка проблеми, історія її дослідження, пошук та валідація рішення, короткий огляд результатів. І під результатами маються на увазі не лише дизайн-макети, але й чіткі метрики та цифри, що характеризують успіх або провал для бізнесу.
👱🏻♂️ Розуміння користувача. Аби створити ефективне рішення та кінцевий продукт, ви маєте розуміти людей, які будуть користуватися вашим продуктом і ті проблеми, з якими вони стикаються під час використання вашого продукту/інших продуктів. Отже, навички з психології, комунікації та досліджень також уже вийшли на передній план.
🙋 Відповідальність. Це одна з найважливіших навичок для дизайнерів. Ви повинні відповідати за всі свої дії, вимоги та рішення, а також бути в контакті з усіма іншими людьми, хто бере участь у проєкті. Часи, коли зона відповідальності дизайнера зводилася до рухання та фарбування пікселів уже в минулому.
🤝 Командна робота та soft skills. Ви можете бути тричі інтровертом (як я, наприклад), але якщо вас дратує велика кількість зустрічей з іншими членами команди — вам не досягти прогресу в кар’єрі дизайнера. Ми стали містком між різними спеціалістами та командами, об’єднувальною ланкою та зберігачами продуктового знання.
✌️ Замість висновку. Ще рік тому, я б сказав, що спочатку треба опанувати графічні редактори, базові інструменти, а вже потім рухатися в напрямі розвитку soft skills. Часи та середовище змінилися. І тепер ці пріоритети обмінялися місцями.
P.S. Друзі, я також ділюся корисним контентом у своєму Substack, де ви можете оформити підписку з отриманням доступу до навчальних матеріалів та менторських консультацій за запитом. Ви також можете підтримати «Ейдос» через buymeacoffee, або поширенням цієї статті. Дякую! 🤗